fot. Archiwum Gminy Słupsk
Władze gminy planują podzielić Redzikowo na Redzikowo Osiedle i Redzikowo. Ostateczną decyzję pozostawiają jednak mieszkańcom. Do 11 grudnia mogą oni wyrazić opinię w konsultacjach społecznych.

- Redzikowo jest jedną z dwóch miejscowości w gminie Słupsk, w których funkcjonują po dwa sołectwa. Rozpoczynamy od konsultacji społecznych. Od mieszkańców będzie więc zależało, czy wprowadzimy nowy podział administracyjny. Jeśli uznają, że nie ma takiej potrzeby, to skupimy się na dokończeniu nadawania nazw ulic w Redzikowie - powiedziała Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk.

Jeżeli mieszkańcy będą chcieli podziału miejscowości, to i tak ostateczną decyzję podejmie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W podobnej sytuacji są Jezierzyce - druga z miejscowości w gminie Słupsk, w której są dwa sołectwa. W przypadku zgody ministerstwa, na ternie gminy powstałyby dwie nowe miejscowości.

Zdania, co do podziału są podzielone. Sprawie przyglądał się Sebastian Ferens. Zapraszamy do wysłuchania jego materiału.

sf/aś

Posłuchaj

administracyjny podział Redzikowa - 4.12.2020