fot. policja.pl
W słupskich galeriach prowadzone są kontrole policyjne. Funkcjonariusze sprawdzają, czy właściciele sklepów oraz ich klienci przestrzegają obostrzeń.

Wyniki pierwszych kontroli napawają optymizmem. Większość słupszczan, szczególnie w zamkniętych przestrzeniach, jakimi są sklepy, przestrzega nakazu noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. Co istotne, jak mówią sami policjanci, maseczka jest noszona w sposób odpowiedni oraz zakrywa w całości usta i noc.

Przypomnijmy, że niestosowowanie się do obostrzeń może nas słono kosztować. Mandaty wynoszą nawet tysiąc złotych, a w przypadku rażącego łamaniu przepisów może zostać na nas nałożona grzywna w wysokości 30 tys. zł.

Wyniki wszystkich kontroli z listopada nie są już tak optymistyczne, jak te z galerii handlowych. W sumie w całym miesiącu policjanci interweniowali setki razy.

W związku z naruszeniem przepisów dotyczących COVID-19 nałożyli 921 mandatów, sporządzili 29 wniosków o ukaranie do sądu i pouczyli 21 osób. Słupskie służby apelują o odpowiedzialność i zapowiadają regularne kontrole.

red./kc

fot. policja.pl
fot. policja.pl
fot. policja.pl
fot. policja.pl