fot. PAP/Leszek Szymański
Są to miejsca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym oraz szpitalu SALUS. Szpital Wojewódzki przygotował 70 miejsc, w tym 10 z respiratorami i 10 dla pacjentów z podejrzeniami Covid-19 natomiast SALUS dysponuje 15 łóżkami.

- Stan pacjentów trafiających do naszego szpitala jest różny. Potrafi się bardzo szybko zmienić. Chory początkowo przyjmowany w stanie średnim może trafić pod respirator - wyjaśnia Marcin Prusak, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. - Koronawirus jest na tyle „podstępny”, że trudno jest znaleźć wspólny mianownik dla osób zarażonych i tym samy określić, jak będzie się rozwijała choroba. Każdy przechodzi ją indywidualnie - dodaje.

Tadeusz Wardziak, zastępca dyrektora ds. Rozwoju Centrum Zdrowia i Szpitala SALUS w Słupsku tłumaczy, że placówka nie ma możliwości, aby przyjmować pacjentów w poważniejszych stanach. Oddział covidowy dysponuje 15 łóżkami. Przeznaczony jest zarówno dla pacjentów z podejrzeniem, jak i ze stwierdzonym zakażeniem. - Na tę chwilę mamy w zasadzie komplet pacjentów - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania materiału dźwiękowego.

el/mw/aś

Posłuchaj

materiał Edyty Lubiak