Miasto zostało właścicielem 36 mieszkań przy ul. Dywizjonu 303. Władze Słupska kupiły nowy budynek od lokalnego dewelopera. Po podpisaniu aktu notarialnego z przedsiębiorcą, będą mogli się do niego wprowadzić dotychczasowi najemcy lokali komunalnych.

- W najbliższych dniach wylosujemy numery mieszkań, pod którymi zamieszkają najemcy. Mam nadzieję, że lokale będą dostępne już od 1 stycznia. Będzie to możliwe, jeśli w grudniu podpiszemy akt notarialny z firmą deweloperską Matbet - mówi Marta Makuch, zastępca prezydenta Słupska. - Mieszkania są w pełni wykończone i gotowe, aby w nich zamieszkać - dodaje.

Malwina Necel-Szałkowska, kierownik projektu w ramach Wydziału Zarządzania Nieruchomościami tłumaczy, że na zakup budynku słupski ratusz wydał około 10 milionów złotych. Miasto będzie również wnioskować o bezzwrotne dofinansowanie w wysokości 50 proc. z Funduszu Wsparcia Banku Gospodarstwa Krajowego. - Niedługo mieszkańcy otrzymają od nas klucze i będą mogli wprowadzić się do mieszkań. Rodziny, które wynajmą nasze lokale, liczą od 3 do 6 osób - dodaje Necel-Szałkowska.

Kwestia zakupu budynku mieszkalnego przy ul. Dywizjonu 303 była tematem konferencji prasowej prezydent Słupska Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej.

Zapraszamy do wysłuchania materiału z konferencji.

jz/aś

zdjęcie_Słupsk
zdjęcie_Słupsk
zdjęcie_Słupsk

Posłuchaj

materiał Jacka Żukowskiego