Muzem w Koszalinie
W „Wieczornych Spotkaniach” rozmawialiśmy o wystawie „Koszalin 1945-2015. Od dyktatury do demokracji, która została zdemontowana w Muzeum w Koszalinie, mimo tego, że miała być jedną ze stałych ekspozycji.

Była przygotowywana na lata, a została zamknięta po zaledwie trzech. Wystawa w koszalińskim muzeum, zatytułowana „Koszalin 1945-2015. Od dyktatury do demokracji” otwarta została 29 grudnia 2016. Biorąc pod uwagę ten rok, stracony dla ekspozycji muzealnych, po raptem trzech latach już jest zdemontowana. Autorka ekspozycji, Danuta Szewczyk, dowiedziała się o jej zamknięciu niemalże jako ostatnia. I nie jest żadnym usprawiedliwieniem fakt, że jest już na emeryturze, że przygotowanie tej właśnie wystawy było ostatnim akordem jej długoletniej pracy w koszalińskim muzeum.

materiał Grażyny Preder

Kilka dni temu, cześć środowiska kulturalnego Koszalina zelektryzowała informacja o zamknięciu wystawy Koszalin "1945-2015. Od dyktatury do demokracji". Poznali już Państwo zdanie jej autorki, pora więc oddać głos dyrektorowi Muzeum w Koszalinie, Dr hab. Zygmuntowi Kalinowskiemu, który całą sytuację ocenia całkiem inaczej.

materiał Katarzyny Kużel

Zastępca prezydenta Koszalina, Przemysław Krzyżanowski, żałuje, że tak się stało, ale nie chce ingerować w decyzje dyrektora koszalińskiego muzeum.

materiał Grażyny Preder