fot. SP nr 5 w Białogardzie
Szkoła podstawowa nr 5 w Białogardzie kolejny raz uczestniczy w projekcie „Być jak Ignacy”. Tym razem to uczniowie z koła naukowego „Piątkowi Odkrywcy” powalczą o nagrodę pieniężną. W zeszłym roku koło naukowe „Laboratorium Wiedzy” pokonało ponad 1500 szkół z całej Polski i wygrało nagrodę specjalną.

Założeniem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz rodzimych wybitnych naukowców. Inicjatorem naukowej przygody jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Akcja polega na prowadzeniu zajęć w kole naukowym według otrzymanych interaktywnych scenariuszy zajęć.

- Tegoroczna akcja startuje pod hasłem „Nauka to przyszłość” - mówi Katarzyna Hejza, nauczycielka z  SP nr 5 w Białogardzie. - Poznawanie różnych zależności, zjawisk, obserwowanie i doświadczanie ich pozwala dziecku nie tylko przeżyć dane zagadnienie, ale również lepiej je zrozumieć i zapamiętać. Taki sposób edukacji znacznie bardziej trafia do dzieci i rozbudza w nich ciekawość - dodaje Hejza.

Program podzielono na 4 etapy - każdy jest poświęcony innemu zagadnieniu: energia, ekologia, transport przyszłości i świat wirtualny. Pierwszy scenariusz nauczyciele otrzymali w październiku. Kolejne będą przesyłane co dwa miesiące.

red/aś

SP_Białogard
SP_Białogard
SP_Białogard
SP_Białogard
SP_Białogard