fot. ZUW
fot. ZUW
fot. ZUW
fot. ZUW
Zbigniew Bogucki zastąpi na tym stanowisku Tomasza Hinca. Akt powołania nowemu wojewodzie wręczył Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Zbigniew Bogucki jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Szczecińskim. Z zawodu jest adwokatem. Pracował w zachodniopomorskim oddziale NFZ-etu. Do 2012 roku był prokuratorem, a później założył własną kancelarię adwokacką. Do momentu objęcia funkcji wojewody był również radnym sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

- Zbigniew Bogucki m.in. udzielał bezpłatnych porad prawnych. To społecznik i młody człowiek, jak na politykę. Ma jednak bardzo duże doświadczenie. Jestem przekonany, że będzie sprawował funkcję wojewody równie sprawnie jak Tomasz Hinc - podkreślił Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA.

Nowy wojewoda rozpoczyna pracę w poniedziałek 30 listopada. - Dziękuję panu premierowi za zaufanie, którym mnie obdarzył. To dla mnie honor i godność - powiedział Zbigniew Bogucki.

Jak podkreślił, jednocześnie czuje olbrzymią odpowiedzialność za losy 1,7 mln mieszkańców województwa zachodniopomorskiego w trudnym czasie walki z pandemią koronawirusa: - Obejmując urząd wojewody zachodniopomorskiego wiem, że stanowiska oraz funkcje przemijają, ale powierzone są nam po to, by dbać o dobro Rzeczypospolitej i jej mieszkańców, a w tym wypadku szczególnie Pomorza Zachodniego. To będzie dla mnie najwyższym nakazem.

Tomasz Hinc był wojewodą zachodniopomorskim od 5 marca 2018 roku, pracę w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim zakończy 29 listopada: - Dziękuję za możliwość sprawowania tej zaszczytnej funkcji. Powierzone mi zadania przedstawiciela rządu w terenie starałem się wypełniać jak najlepiej, a w codziennej pracy - dbać o rozwój województwa, poprawę jakości życia mieszkańców, ich bezpieczeństwo oraz pomyślność. Dziękuję wszystkim, którzy mnie w tej pracy wspierali. Mojemu następcy życzę powodzenia i wytrwałości, bo wiem, jak ciężka praca go czeka.

Zmiana na stanowisku wojewody była spowodowana powołaniem Tomasza Hinca na stanowisko prezesa Grupy Azoty. Jak zaznaczył wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, pracę Tomasza Hinca docenia wielu samorządowców i ludzi zaangażowanych w życie regionu: - Odchodzi jako osoba bardzo zaangażowana i szukająca porozumienia. Jestem przekonany, że w takim duchu też będzie tę funkcję wypełniał nowy wojewoda Zbigniew Bogucki.
red./ak/rz

Posłuchaj

Paweł Szefernaker o Tomaszu Hincu
Paweł Szefernaker o Zbigniewie Boguckim