Dyskutowaliśmy także o systemie opieki nad seniorami, problemach działkowców i budżecie miasta.

W audycji „Na Zdrowie” z lekarzem onkologiem Beatą Kordelą zastanawiamy się, czy markery nowotworowe są wiarygodne, na czym polega badanie pozytonowej tomografii emisyjnej oraz czy sztuczna inteligencja okaże się pewniejsza niż radiologia w diagnozowaniu chorób nowotworowych.

„Na Zdrowie”

W „Słowniku na Fali” o zawiłościach i kulturze języka polskiego opowiada dr Sebastian Żurowski z Katedry Teorii Języka w Instytucie Językoznawstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

„Słownik na Fali”

Specjalnym gościem „Studia Kołobrzeg” jest Rafał Ziemkiewicz dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i ekonomiczny pisarz.

rozmowa z Rafałem Ziemkiewiczem

Na temat systemu opieki nad seniorami rozmawiamy z Ewą Ziemkiewicz, założycielką i właścicielką prywatnego ośrodka dziennej opieki nad seniorami „Rafael-Opieka dla Ciebie”.

rozmowa z Ewą Ziemkiewicz

Polskie Radio Koszalin objęło patronat nad kolejną akcją charytatywną dla DPS-u we Włościborzu. O pomaganiu potrzebującym rozmawiamy z prezesem Katolickiej Inicjatywy Kulturalnej Ryszardem Czepulonisem, nauczycielką katechezy Teresą Jóźwik oraz liderem Wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym „Metanoja” Krzysztofem Ukleją.

rozmowa z Ryszardem Czepulonisem, Teresą Jóźwik, Krzysztofem Ukleją

Radny Sejmiku Zachodniopomorskiego Henryk Carewicz (PiS), radny powiatu kołobrzeskiego Henryk Bieńkowski (PiS) oraz członek zarządu powiatu kołobrzeskiego Mirosław Tessikowski (PO) rozmawiają o niepokojach społecznych Polaków i perturbacjach na linii rząd polski-Unia Europejska.

rozmowa z Henrykiem Carewiczem, Henrykiem Bieńkowskim i Mirosławem Tessikowskim

Dyrektor Sanatorium MSWiA i radny miejski (PiS) Maciej Bejnarowicz oraz miejski radny Bogdan Błaszczyk (Nowa Lewica) pochylają się nad pomysłem wdrożenia w Kołobrzegu tzw. rehabilitacji pocovidowej dla seniorów.

rozmowa z Maciejem Bejnarowiczem i Bogdanem Błaszczykiem

Zastępca prezydenta Kołobrzegu Ewa Pełechata (PO) oraz radni Maciej Bejnarowicz (PiS) i Bogdan Błaszczyk (Nowa Lewica) rozmawiają o projekcie budżetu miasta na 2021 rok.

rozmowa z Ewą Pełechatą, Maciejem Bejnarowiczem i Bogdanem Błaszczykiem

W rocznicę rozpoczęcia procesu zbrodniarzy z okresu II wojny światowej przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze o „arcyzbrodni” rozmawialiśmy z dr. Łukaszem Gładysiakiem z Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

rozmowa z dr. Łukaszem Gładysiakiem

Audycję przygotowali Małgorzata Abramowicz, Jarosław Banaś i Mariusz Wolański.