fot. WSS Słupsk
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku rozpoczął remont budynku, w którym działać będzie przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Inwestycja jest możliwa dzięki pożyczce z Pomorskiego Funduszu Rozwoju.

W efekcie przebudowy powstanie siedem gabinetów konsultacyjnych i gabinet zabiegowy, rejestracja, poczekalnia, zaplecze personelu i węzły sanitarne w tym dla osób niepełnosprawnych.

- Rozwój szpitala to nie tylko kwestia usług medycznych o charakterze wysokospecjalistycznym, ale także świadczeń zdrowotnych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej - powiedział Andrzej Sapiński, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Placówka zaprasza do współpracy lekarzy rodzinnych oraz wszystkich chcących podjąć pracę w nowym POZ. - Nasz szpital od kilku lat skutecznie prowadzi specjalizacje z medycyny rodzinnej dbając tym samym o zasilenie rynku pracy w wykształconych w naszym szpitalu lekarzy rodzinnych - wyjaśniła Anetta Barna-Feszak, wiceprezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Termin zakończenia inwestycji POZ przewidziany jest na kwiecień 2021 roku. Koszt inwestycji to 2,4 mln zł.

WSS Słupsk/od