fot. wikipedia
Poseł Konfederacji w porannej rozmowie „Studia Bałtyk” poparł pomysł dodatkowej niedzieli handlowej w grudniu, któremu sprzeciwia się m.in. NSZZ Solidarność oraz skomentował ostatnie decyzje rządu dotyczące pandemii.

Przypomnijmy, od jutra znów będzie można robić zakupy w galeriach handlowych. Rząd zdecydował o ich ponownym otwarciu. Pojawił się też pomysł, dodatkowej niedzieli handlowej 6 grudnia, której sprzeciwiając się związki zawodowe, m.in. NSZZ Solidarność.

- Nigdy nie powinien wejść zakaz robienia zakupów w niedziele. (...) To były miejsca pracy, które zostały zabrane, między innymi młodych ludzi, którzy mieli zlecenia właśnie głównie w weekendy. Teraz pojawiła się potrzeba, żeby handel w niedziele wrócił i to nie tylko 6 grudnia, ale we wszystkie niedziele. Jeśli rząd mówi, że jedna niedziela handlowa pozwoli na rozluźnienie tłumu osób robiących zakupy przed świętami, to wszystkie takie niedziele dałyby jeszcze lepsze efekty. Mam nadzieje, że rząd jeszcze ma szanse na wycofanie się z tego zakazu, chociażby na czas pandemii - stwierdził na naszej antenie Artur Dziambor.

Poseł też ostro skomentował nietrafiony - jego zdaniem - pomysł skumulowania ferii zimowych dla wszystkich województw od 4 do 17 stycznia: - Z jakiegoś powodu mądrzy ludzie wprowadzili system, w którym ferie odbywają się przez dwa miesiące, tak aby wszystkie dzieci, z różnych województw mogły skorzystać z zimowych atrakcji i żeby turystyka „feriowa” mogła się rozwijać.  A po tej decyzji rządu branża turystyczna dostaje ogromne uderzenie. Nikomu z decydujących o tym nie przyszło do głowy, że właśnie przez te dwa tygodnie ferii wszyscy będą się chcieli skorzystać z zimowych atrakcji. To bardziej niebezpieczne niż rozciągniecie ferii od stycznia do lutego.

Parlamentarzysta w rozmowie z Anną Popławską odniósł się też do pomysłu umożliwienia pracy lekarzom z zagranicy w Polsce. Podkreślił, że jest to w obecnym czasie bardzo potrzebne, ale przepisy powinny być przygotowane w taki sposób, aby były sprawiedliwe również dla polskich medyków. Zaznaczył, że niedopuszczalne jest, aby łatwiej był zatrudnić lekarza z zagranicy niż z Polski.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/kc

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Arturem Dziamborem