fot. UM Słupsk
Przy ul. Francesco Nullo, w pobliżu murów miejskich, podczas prac archeologicznych natrafiono na pozostałości pali, które mogły służyć jako posadowienie i wzmocnienie ówczesnej zabudowy lub średniowiecznych murów miejskich.

Odkopano także liczne fragmenty skór zwierzęcych prawdopodobnie mających związek z tym, że znajdowała się tam garbarnia. Ze względu na uciążliwość zapachów oraz zapotrzebowanie na dużą ilość wody, ulokowana była w pobliżu rzeki na skraju ówczesnego miasta.

Prowadzone prace archeologiczne pozwalają także ustalić dokładny przebieg murów miejskich. Jak się okazało, nie były one ustawione w linii prostej, a posiadały załamania, na co wskazują odkrywane pozostałości kamiennych fundamentów oraz ceglanego muru. Ujawniono również istniejące fragmenty późniejszego systemu kanalizacyjnego, odprowadzającego ścieki do Słupi.

Prowadzone badania są częścią większych prac archeologicznych na zachodnim brzegu Słupi - miejscu planowanej budowy bulwarów nadrzecznych i rekonstrukcji baszty.

jż/od