fot. prk24.pl
Wynajęcie i montaż świątecznej iluminacji kosztować będzie Koszalin 164 tys. zł. Na placu przed ratuszem ustawiony zostanie napis „I love Koszalin”, a na budynku pojawią się ozdoby przypominające sople lodu - poinformował w czwartek magistrat.

Jak podał Grzegorz Śliżewski z Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Koszalinie, choinka przy ratuszu i okoliczne drzewka ustrojone zostaną lampionami. Na samym placu przed magistratem pojawi się świecący napis „I love Koszalin”. Budynek urzędu miejskiego zdobić będą iluminacje przypominające sople lodu.

Bożonarodzeniowe ramki świetlne zamontowane zostaną przy ul. Zwycięstwa od skrzyżowania z ul. Szczecińską i Krakusa i Wandy oraz al. Armii Krajowej aż do Rynku Staromiejskiego, a także na rondzie Solidarności. Iluminacje planowane są także na pl. Zwycięstwa, przy pomniku Józefa Piłsudskiego.

- Pierwsze ozdoby pojawią się już w ten weekend - poinformował Śliżewski.

W tym roku w Koszalinie w związku z sytuacją epidemiczną nie będzie jarmarku bożonarodzeniowego i miejskiej imprezy sylwestrowej, o czym poinformował na ostatniej konferencji prasowej online prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

PAP/rz