fot. pixabay.com
Okres pandemii negatywnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne.

Odczuwają to także najmłodsi, którzy od dawna borykają się z wieloma problemami. Raporty pokazują, że wsparcie dla dzieci i młodzieży jest niewystarczające, dlatego w gminie Biały Bór postanowiono zrobić krok naprzód i zapewnić uczniom ze swojej szkoły odpowiednią, fachową pomoc.

materiał Mateusza Sienkiewicza

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę przeprowadziła badanie wśród nastolatków dotyczące pierwszych miesięcy pandemii i całkowitego zamknięcia w domach. - Wyniki są niepokojące - mówi Katarzyna Makaruk.

materiał Joanny Lejtan

Wpływ pandemii na dzieci i młodzież staje się coraz bardziej widoczny i niepokojący. Mówi się, że w wielu przypadkach może dojść do sytuacji, że wiele młodych osób nie wróci do szkoły, będzie mniej odpornych, ale przede wszystkim to pokolenie zamknie się w swoim wirtualnym świecie.

Jak podkreśla Marcela Bielak, pedagog z koszalińskiej „siedemnastki”, warto o nich zawalczyć i nie patrzeć, jak na pokolenie stracone.

materiał Renaty Pacholczyk

Czy pandemia faktycznie odcisnęła piętno na psychice dzieci i młodzieży? - Wiele instytucji, fundacji, specjalistów alarmuje, że dzieje się źle - mówi psycholog Monika Jasińska.

materiał Tomasza Trana

Przypomnijmy, że telefon zaufania dla młodzieży to 116 111, a dla rodziców i nauczycieli - 800 100 100.