fot. prk24.pl
W oświadczeniu opublikowanych na Facebooku radny napisał: „Mam dość złych standardów w Klubie Radnych Koalicji Obywatelskiej, który w ostatnim czasie bardziej zajmuje się gierkami w imię realizacji interesu lokalnych liderów partyjnych niż działaniem na rzecz miasta”.

Błażej Papiernik zaznaczył, że pozostanie radnym niezrzeszonym i nie zamierza dołączać do klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Samorządowiec w emocjonalnym oświadczeniu podkreślił m.in. że „ma dość udawania, że wszystko jest w porządku” i tego, że „niektórzy wyżej stawiają interes partyjny ponad współpracę na rzecz miasta”. Jego zdaniem klub Koalicji Obywatelskiej „składa do budżetu miasta wnioski niezgodne z obowiązującym prawem, o czym doskonale wie - a i tak to robi”. - To zaprzeczenie tego, że przez ostatnich 5 lat wychodzę na ulicę w obronie praworządności. Nie dam sobie złamać kręgosłupa - zaznaczył Papiernik.

Radny dodał, że klub KO „nie niesie już ze sobą wartości, z którymi szedł do wyborów samorządowych w 2018 roku. Bardziej liczą się wewnętrzne partyjne rozgrywki niż działanie na rzecz Koszalina”.

Z opublikowanego na Facebooku pisma wynika, że na decyzję samorządowca bezpośredni wpływ miał przebieg dzisiejszego posiedzenia rady miasta. „Jest mi autentycznie wstyd i serdecznie przepraszam mieszkańców Koszalina za to, że byli świadkami dzisiejszego chaosu podczas sesji Rady Miejskiej w Koszalinie. Ustalenie ostatecznego porządku obrad dopiero po 2,5 godzinach od rozpoczęcia posiedzenia? Nie mieści mi się to w głowie. Tak samo, jak składanie jakiegokolwiek projektu uchwały w imieniu klubu radnych Koalicji Obywatelskiej z pominięciem poinformowania części radnych Klubu - w tym mnie jako członka prezydium Klubu i jego sekretarza. To jakieś gierki partyjno-polityczne, w których nie zamierzam brać udziału” - napisał radny.

Odejściem Błażeja Papiernika z klubu radnych Koalicji Obywatelskiej zaskoczony jest Jan Kuriata (KO), przewodniczący rady miasta: - Nie wiem, skąd Błażej Papiernik wie, że poprawki do budżetu są niezgodne z prawem. Spotkanie klubu radnych Koalicji Obywatelskiej z prezydentem i jego zastępcami oraz skarbnikiem było długie, a momentami emocjonujące. Uwagi czy oskarżenia wobec nas będą weryfikowane przez RIO. Przykro mi, że występuje z klubu. (...) Mam nadzieję, że znajdziemy wspólny język. Może zaskoczyło go to, że przyszłoroczny budżet Koszalina budzi tak wielkie emocje.

Decyzję radnego Papiernika skomentował Artur Wiśniewski, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości: - To pokłosie konfliktu pomiędzy środowiskami senatora Stanisława Gawłowskiego i prezydenta Piotra Jedlińskiego. Dzisiejsza sesja przelała widocznie szalę goryczy. Dzisiaj na sesji był chaos. Przewodniczący nie panował nad obradami.

Po dzisiejszej decyzji Błażeja Papiernika klub Koalicji Obywatelskiej ma 18 radnych. W radzie zasiada także sześciu radnych z Prawa i Sprawiedliwości.

red./ak/ar/rz

Posłuchaj

Artur Wiśniewski, przewodniczący rady miejskiej o odejściu Błażeja Papiernika z klubu KO
Błażej Papiernik o odejściu z klubu KO
Artur Wiśniewski, przewodniczący klubu radnych PiS o odejściu Błażeja Papiernika z klubu KO