fot. archiwum prywatne
Gościem Edyty Lubiak w audycji „Aktywna akademia” był Waldemar Kuczma z Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku, który zachęcał do studiowania na słupskiej uczelni kryminologii z kryminalistyką.

- Zajęcia skierowane są do studentów, którzy swoją przyszłość widzą w mundurze policyjnym. Absolwenci studiów zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia, mogą starać się o dodatkowe punkty rankingowe w trakcie doboru do policji oraz skorzystać ze skróconej ścieżki kształcenia zawodowego - tłumaczy Waldemar Kuczma.

W Akademii Pomorskiej duży nacisk kładziony jest na praktyczną stronę zajęć. - Na początku studentom przekazywana jest niezbędna wiedza z zakresu kryminalistyki, a następnie przechodzimy do praktyki. Studenci uczą się ujawniania, zabezpieczania różnego rodzaju śladów kryminalistycznych i postępowania na miejscu zdarzenia - mówi Kuczma. - Wykorzystujemy do tego narzędzia, którymi posługują się zawodowi technicy kryminalistyki - dodaje.

Audycję zrealizowano w ramach projektu „Aktywna Akademia” finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Edyty Lubiak.

red/mw/aś

Posłuchaj

materiał Edyty Lubiak