fot. prk24.pl
Jury oceniało m.in. inwestycje w infrastrukturę turystyczną (m.in. drogi rowerowe i wypożyczalnie rowerów) oraz akcje popularyzujące turystykę rowerową.

- Niezmiernie się cieszę z tej nagrody - powiedział prezydent Koszalina Piotr Jedliński. - Sam jestem aktywnym rowerzystą i zmiany, do których w Koszalinie doszło w ostatnich latach, oglądam z wysokości rowerowego siodełka. Jednocześnie dziękuję koszalińskiemu PTTK, że zaangażowało się w ten projekt i za wiele cennych wskazówek od naszych miłośników dwóch kółek - dodał.

Jak podkreślił, nagroda jest cenna, dlatego że samorządy do konkursu zgłaszają rowerzyści: - To najpiękniejsze wyróżnienie, bo doceniają nasze starania, by Koszalin stał się miejscem, w którym dbamy o zdrowie i kondycję mieszkańców, budując nowe ścieżki rowerowe, a także uruchamiając nasz rower miejski.

IX ogólnopolski konkurs „Gmina Przyjazna Rowerzystom w ocenie turystów kolarzy” został zorganizowany przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego pod honorowym patronatem m.in. Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Organizacji Turystycznej i Związku Miast Polskich.
red./rz