Ogłoszono przetarg na projekt i budowę pierwszego z trzech odcinków trasy S6 między Słupskiem a Lęborkiem | Źródło: redakcja
Postępowanie przetargowe Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dotyczy realizacji odcinka między Bobrownikami a Skórowem.

- Ogłoszony dzisiaj przetarg na kolejny odcinek trasy S6 to dotrzymywanie słowa danego mieszkańcom Pomorza. Inwestycja nabrała tempa. W ostatnim czasie mamy przyjemność ogłaszać przetargi lub rozstrzygnięcia przetargów w niespodziewanie krótkim czasie. To sprawne działania polskiego rządu na czele z premierem Mateuszem Morawieckim pozwoliły na takie tempo. Bardzo się cieszę, że Pomorze się rozwija. To świetna wiadomość dla mieszkańców Słupska i całego regionu. Obecny przetarg to budowa dwujezdniowej drogi ekspresowej S6 między węzłami Bobrowniki i Skórowo, o długości 13 kilometrów - powiedział Piotr Müller, rzecznik rządu i słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Jeszcze w listopadzie GDDKiA ogłosi przetarg na 11-kilometrowy odcinek S6 między Skórowem bez węzła a Leśnicami koło Lęborka z węzłem, a w grudniu uruchomiony zostanie przetarg odcinek od Redzikowa - obwodnica Słupska do Bobrowników. W drugim kwartale 2021 roku ogłoszone zostaną natomiast postępowania przetargowe na odcinki trasy S6 od Koszalina do obwodnicy Słupska. Aktualnie tworzone są projekty budowlane i wykonawcze. Pieniądze na budowę tych odcinków przekazał rząd. Ma to zapewnić szybszą realizację inwestycji.

W województwie pomorskim powstały już trzy odcinki drogi S6 między Bożypolem Wielkim a Gdynią, o łącznej długości ok. 42 km. Obecnie w przetargu są także: odcinek między Lęborkiem (Leśnicami) a Bożypolem Wielkim, druga jezdnia obwodnicy Słupska oraz obwodnica metropolii trójmiejskiej (odcinek Chwaszczyno - Żukowo o długości ok. 16,3 km oraz 16-kilometrowy odcinek Żukowo - Gdańsk Południe wraz z 7-kilometrową obwodnicą Żukowa).

- Cieszy mnie to, że infrastruktura drogowa na naszym Pomorzu tak mocno się rozwija. Inwestycja w drogę ekspresową S6 nie tylko zwiększy jakość podróży, ale przede wszystkim bezpieczeństwo kierowców. Efekty trwających inwestycji są widoczne gołym okiem. To przyjemność oglądać realizację zamierzonych projektów na rzecz regionu. Zachęcam do śledzenia postępów prac na stronach internetowych GDDKiA - powiedział Piotr Müller.

red./ar

Posłuchaj

relacja Mariusza Brokosa