Z powodów epidemicznych biznesmeni nie mogą prowadzić rzeczywistych spotkań, ale z sukcesem organizują webinary w ramach projektu „Aktywna Akademia”. Wszystkie spotkania są bezpłatne i prowadzone w formie online na stronie Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

- Niestety kontaktów osobistych nie da się zastąpić, ale webinary są dobrym sposobem na uzupełnienie dotychczasowej wiedzy. Wszystkie warsztaty, które do tej pory udało nam się zrealizować, są kierowane przede wszystkim do osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z biznesem. W czasie wirtualnych spotkań skupiliśmy się na rozwoju umiejętności miękkich - wyjaśnił Robert Firkowski, prezes Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, jeden z prowadzących warsztaty online.

Właściciele firm, w ramach prowadzonych spotkań online, chętnie dzielą się doświadczeniem i dopatrują się wielu zalet z pobudzenia lokalnego rynku. - Wiedza, którą przekazujemy, jest dostępna za darmo i wystarczy tylko po nią sięgnąć. Chcemy zainspirować do działania. Im lepiej będziemy odpowiadać konsumentom Słupska i okolic, tym efektywniejsza będzie nasza praca - dodał Firkowski.

Webinary są organizowane przez Akademię Pomorską, Słupską Izbę Przemysłowo-Handlową, a cały projekt finansowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z cyklu „Loża biznesu”. Audycja emitowana jest na antenie Radia Słupsk w każdy wtorek o godzinie 11:10.

mb/mw/aś

Posłuchaj

„Loża Biznesu" - 25.11.2020, „Loża Biznesu"