fot. Jacek Żukowski
Publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, a także te za granicą mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach kolejnej edycji programu „Aktywna tablica” - poinformował w rozmowie z Jackiem Żukowskim wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk.

W województwie pomorskim 130 szkół otrzymało ponad 1,8 miliona złotych m.in. na zakup laptopów. - Program będzie finansowany w 80 proc. ze środków budżetu państwa i w 20 proc. z wkładu własnego organów prowadzących szkoły. W tym roku rząd przeznaczy na ten cel 35 milionów złotych - podkreślił wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk.

Z tej formy rządowej pomocy skorzystały w Słupsku cztery licea i Zespól Szkół Mechanicznych. - Każda placówka otrzyma dofinansowanie w wysokości 17 tysięcy złotych, z czego 14 tysięcy to wsparcie rządowe - poinformowała Monika Rapacewicz, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Szkoły, które w już wyposażone w laptopy, będą mogły wnioskować o dofinansowanie na zakup tablicy interaktywnej, projektora, głośników lub interaktywnego monitora dotykowego o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali.

jż/rz

Posłuchaj

materiał Jacka Żukowskiego