fot.mpgo.pl
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał spółce 15 milionów złotych. Obiekt pierwotnie miał działać do lipca 2018 roku. Jednak na skutek urzędowych zmian, a teraz dzięki dotacji na rozbudowę, nadal będzie mógł służyć okolicznym samorządom.

- Pieniądze przeznaczymy na projekt, który pozwoli zmniejszyć ilość odpadów komunalnych kierowanych do składowania - zmodernizujemy specjalną instalację. Zostanie utworzone regionalne centrum odzysku i recyklingu. Nasz zakład stanie się jednym z najnowocześniejszych w regionie - powiedziała w „Studiu Bałtyk Szczecinek” Jolanta Jabłońska-Wojciul, prezes MPGO w Wardymiu Górnym. - Jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna, będziemy edukować mieszkańców w sprawie przetwarzania odpadów i ich segregacji. Powstanie ścieżka ekologiczna dla dzieci i młodzieży - dodała.

To już drugi w tym roku zastrzyk gotówki dla MPGO w Wardyniu Górnym z budżetu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Wiosną spółka otrzymała 8 milionów złotych m.in. na utworzenie Regionalnego Centrum Odzysku i Recyklingu.

Więcej w poniższej rozmowie.

red./ms/rz

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza