PAP/Marcin Obara
Minister zdrowia Adam Niedzielski w programie 3. Polskiego Radia powiedział, że nie ma planów otwarcia hoteli ani pensjonatów tym sezonie zimowym. Jednocześnie zaapelował o pozostanie w domach w trakcie nadchodzących ferii zimowych, które w tym roku będą skumulowane między 4 a 17 stycznia dla wszystkich województw.

Gość Programu 3. Polskiego Radia zaznaczył, że wprawdzie obecne obostrzenia sanitarne obowiązują tylko do 27 grudnia, ale na razie nie jest przewidziane otwarcie branży hotelarskiej.

- Ferie na pewno powinniśmy zostać w domach - apelował Adam Niedzielski, minister zdrowia. - W zależności od rozwoju pandemii, będziemy się zastanawiali czy jest przestrzeń na poluzowanie obostrzeń.

Dziś ma zostać podjęta decyzja o otwarciu branży narciarskiej w szczególnym reżimie sanitarnym.
W sobotę premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że hotele, pensjonaty oraz placówki gastronomiczne będą zamknięte do 27 grudnia. Poinformował również o skumulowaniu ferii zimowych w jednym terminie dla wszystkich województw. Tłumaczył, że zwykle ferie są rozłożone na różne województwa w różnym czasie po to, by ruch turystyczny w gospodarce był większy. Decyzja o skumulowaniu ich w jednym terminie ma spowodować zmniejszenie tego ruchu.

IAR/kc

Posłuchaj

Adam Niedzielski, minister zdrowia