fot bip.um.ustka.pl
Film „Ustka-lubimy być na fali” zdobył pierwszą nagrodę na XV Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych i Korporacyjnych - FilmAT Festival w Warszawie. Statuetka przyznana została w kategorii korporacyjny film informacyjny.

- Postawiliśmy na promocję wirtualną miasta i okazało się to strzałem w dziesiątkę - przyznaje rzeczniczka usteckiego ratusza Eliza Mordal. - „Ustka-lubimy być na fali” to film przygotowany przez nasz wydział promocji o współpracy przy przygotowywaniu sezonu pomiędzy usteckimi przedsiębiorcami, sąsiednimi samorządami a stowarzyszeniami i o tym, że taka współpraca procentuje oraz sezon w Ustce jest bogaty i dynamiczny - podkreśla.

Jak przyznała, nagroda ma szansę przyczynić się do promocji Ustki na świecie. - Nie próżnowaliśmy przez cały sezon. Uruchomiliśmy m.in. nową stronę internetową dla turystów - dodała Eliza Mordal.

To niejedyne nagrody przyznawane Ustce w tym roku. W najbliższym czasie poznamy jeszcze laureatów tytułu Ambasador Miasta Ustka przyznawanego popularyzatorom miasta w kraju i zagranicą oraz tytułu Ustczanin Roku dla osoby aktywizującej społeczność lokalną.

- Kapituła już dokonała wyboru spośród osób zgłoszonych przez mieszkańców. Laureatów tych nagród przyznawanych od 1998 roku poznamy w grudniu - informuje rzeczniczka usteckiego magistratu.
red./ks/rz

Posłuchaj

rozmowa z Elizą Mordal