fot. Społeczna Straż Rybacka - Powiatu Drawskiego
Społeczna Straż Rybacka w Drawsku Pomorskim skutecznie walczy z kłusownictwem. Tylko podczas ostatnich dwóch akcji udało się strażnikom zarekwirować kilkadziesiąt kilogramów ryb i ponad pół kilometra nielegalnych sieci.

- Okres przedświąteczny to czas wzmożonej działalności kłusowników - powiedział komendant Społecznej Straży Rybackiej w Drawsku Pomorskim Zbigniew Wątorek. - Przez to jesteśmy zmuszeniu do bycia na wodzie nawet po kilkanaście godzin dziennie, czuwając i organizując między innymi zasadzki na kłusowników - dodał.

Jak podkreślają strażnicy walce z nielegalnym połowem bardzo sprawdzają się fotopułapki oraz niedawno zakupiona łódź, która pozwala podpłynąć do kłusowników niemal bezszelestnie. - To, co jeszcze przydałoby się nam w  pracy, żeby być skuteczniejszym, to jest termowizja, dzięki której wszystko widać jak na talerzu - komentuje Zbigniew Wątorek.

Za kłusownictwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności lub grzywna. Postępowanie wobec złapanych przez strażników podejrzanych o nielegalne połowy prowadzi policja.

ak/kc

Posłuchaj

Zbigniew Wątorek, komendant Społecznej Straży Rybackiej w Drawsku Pomorskim
Zbigniew Wątorek