Poza tym jak co tydzień o zdrowiu, kulturze, edukacji i turystyce.

Gościem audycji „Na Zdrowie” była Małgorzata Tomczuk-Michalska lekarz okulista ze Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu, która opowiadała o badaniu dna oka, pomocnemu w diagnozowaniu i monitorowaniu takich chorób, jak miażdżyca nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy jaskra.

rozmowa z Małgorzatą Tomczuk-Michalską

W „Słowniku na Fali” dr Sebastian Żurowski z Katedry Teorii Języka w Instytucie Językoznawstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu analizował takie pojęcia jak: „krew na rękach”, „będziecie siedzieć”, „fake newsy”.

rozmowa z dr Sebastianem Żurowskim

Pisarz Wojciech Kukuła w podróż marzeń wyjechał rok temu. Zauroczenie metropolią opisał. Tak powstała książka „New York by me”, a także audiobook w wykonaniu jego przyjaciela - Rafała Zawieruchy. Nam opowiedział o koszalińskich korzeniach, a także o spotkaniu z Woody Allenem.

rozmowa z Wojciechem Kukułą

Antoni Piwowarczyk ze Stowarzyszenia Budowy Pomnika Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej w Kołobrzegu o nowej inicjatywie, czyli położeniu niedużego obelisku pomiędzy Dębami Katyńskimi.

rozmowa z Antonim Piwowarczykiem

O wulgaryzacji języka opowiada dr hab. Maciej Wróblewski z Katedry Antropologii Literatury i Nowych Mediów w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

rozmowa z dr hab. Maciejem Wróblewskim

W panelu powiatowym gościliśmy członka zarządu powiatu Helenę Rudzis-Gruchałę (PSL), wicestarostę kołobrzeskiego Jacka Kusia (SLD) oraz radnego powiatowego Henryka Bieńkowskiego (PiS). Rozmawialiśmy między innymi o systemie opieki zdrowotnej w dobie pandemii i konfliktach społecznych.

panel powiatowy

W panelu miejskim dyskutowali: wiceprzewodniczący rady miasta Artur Dąbkowski (PO), przewodniczący klubu radnych PiS Maciej Bejnarowicz oraz radny niezrzeszony Jacek Wożniak. Rozmawialiśmy między innymi o turystyce w sezonie letnim w Kołobrzegu i jej perspektywach, a także o kryzysie autorytetów w dobie społecznych niepokojów.

panel miejski

Sławoj Kigina ze Stowarzyszenia Przywracania Pamięci Kołobrzeg 80, Wojciech Czaplewski z Katolickiej Inicjatywy Kulturalnej i Ryszard Czepulonis z Akcji Katolickiej pochylili się nad dążeniem osób związanych z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet do zmiany nazwy ulicy św. Jana Pawła II na Walki Młodych, a także nad swoistym kodem kulturowym Polaków.

rozmowa z Wojciechem Czaplewskim, Sławojem Kiginą i Ryszardem Czepulonisem

Sławoj Kigina, Wojciech Czaplewski i Ryszard Czepulonis w dalszym ciągu rozważań nad wartościami i zagrożeniami moralnymi współczesnego świata. Pedagogika wstydu, pedagogika dumy, wolność i odpowiedzialność - to główne hasła dyskusji.

rozmowa z Wojciechem Czaplewskim, Sławojem Kiginą i Ryszardem Czepulonisem