Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli słupscy radni: Paweł Szewczyk - Platforma Obywatelska, Jacek Szaran Prawo i Sprawiedliwość i Wojciech Gajewski – Łączy nas Słupsk.

Nasi goście odnieśli się do kolejnych planów władz Słupska dotyczących rozszerzenia granic miasta. Dyskutowali, jak tę sprawę realizują władze Koszalina oraz czy i jak można przenieść część tych pomysłów na obszar słupski.

- Myślę, że czas najwyższy podjąć tę sprawę w naszym mieście. W biurze rady jest już złożona uchwała z inicjatywą grupy radnych w sprawie powołania doraźnej komisji, która nadzorowałaby poszerzanie granic Słupska. Zakresem jej działania ma być przygotowanie materiałów, analiza i wystąpienie do rady miejskiej i prezydenta miasta o dalsze działania - powiedział radny Szewczyk.

Kolejnym tematem była sprawa strat finansowych słupskiego aquaparku i propozycji prezydent Słupska, aby dofinansować spółkę Trzy Fale milionem złotych. Radni odnieśli się również do propozycji obniżenia dodatku dla wychowawców w słupskich przedszkolach.

- W sytuacji pandemicznej aquapark przez większą część obecnego roku nie funkcjonował w pełni. Podejrzewam, że straty, które obiekt poniesie będą o wiele wyższe. Od początku jest to inwestycja generująca olbrzymie koszty dla budżetu miasta. Nie wiemy jaki kierunek wytyczy pandemia, ale mamy nadzieję, że aquapark będzie mógł zarabiać na bieżące funkcjonowanie. Jednak z ekonomicznego punktu widzenia, najrozsądniejszym będzie niefunkcjonowanie obiektu i zaprzestanie generowania kosztów - wyjaśnił radny Jacek Szaran.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z radnymi miasta Słupsk.

pg/jż/od

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk” (20.11.2020)