fot. archiwum PRK
Tradycyjnie, przed Świętami Bożego Narodzenia, ruszają liczne działania dobroczynne, których celem jest uszczęśliwienie tych najbardziej potrzebujących. W Słupsku, w akacje charytatywne można zaangażować się poprzez przekazanie świątecznych paczek dla: seniorów ze słupskiego Domu Pomocy Społecznej, podopiecznych Domów dla Dzieci oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy. Pomóc może każda osoba, firma czy instytucja.

- Marzenia można spełnić, odbierając liścik, który został napisany przez seniorów z Domu Pomocy Społecznej Leśna Oaza w Słupsku – tłumaczy prezes Fundacji Sub Ventum, Dariusz Kloskowski – Ich prośby są niezwykle poruszające. Zdziwiły mnie szczególnie takie liściki, w których Pani prosi o chrupki kukurydziane, ktoś prosi o kawę, rajstopy czy ptasie mleczko. Podobne prośby znalazły się w ponad 80 listach – dodaje Kloskowski.

Kierownik Placówek Socjalizacyjnych "Mój Dom – Moja Przyszłość" w Słupsku, Marlena Kot-Brzezińska zachęca do wzięcia udziału w 4. edycji "Paczka dla dzieciaczka" – Inicjatywa polega na zbieraniu upominków, prezentów dla wychowanków naszych placówek. Są to domy dziecka, w których przebywa łącznie 31 dzieci w wieku od 8 do 18 roku życia – wyjaśnia Kot-Brzezińska. – W paczkach można przynosić słodycze, bo dzieci je uwielbiają, a także: odzież, karty podarunkowe, gry, zabawki czy puzzle. Czasami dzieci proszą o jakiś sprzęt elektroniczny, środki do higieny osobistej, zestawy kosmetyków lub bieliznę – mówi Kot-Brzezińska.

Przemysław Kaca, wolontariusz, inicjator projektu Hip-Hop Druga Szansa, zachęca do wsparcia około 70 podopiecznych z 3 domów dziecka w Słupsku oraz 2 znajdujących się w Ustce – Z racji tego, że mamy czas pandemii i nie możemy zrealizować imprezy dla dzieci, zorganizowałem zbiórkę pieniędzy na świąteczne paczki w Internecie. Do wzięcia udziału w inicjatywie zapraszamy przede wszystkim osoby, które chcą wesprzeć projekt finansowo czy organizacyjnie, żeby móc przygotować paczki i przekazać je dzieciom w okolicach świąt – mówi Przemysław Kaca.

Nasz redaktor, Sebastian Ferens, sprawdził, w jaki sposób można włączyć się w poszczególne inicjatywy. Zapraszamy do odsłuchania materiału i wzięcia udziału w świątecznych akcjach dobroczynnych.

red/aś

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa