fot. archiwum
Wybieranie świątecznych prezentów może być sporą przyjemnością, ale bywa również nie lada wyzwaniem. Jeśli zastanawiasz się, jak połączyć rozrywkę i edukację, wybierając prezent dla dziecka, rozważ zakup zabawkowej kuchni.

Gdy zbliżają się święta, klientów sklepów stacjonarnych i online ogarnia zakupowa gorączka. Wszyscy próbują znaleźć coś wyjątkowego, co spodoba się obdarowywanemu, a jednocześnie nie nadwyręży budżetu obciążonego świątecznymi wydatkami. Dobry prezent powinien być efektowny, ale również praktyczny – zwłaszcza w przypadku dzieci. Podarunki dla najmłodszych powinny spełniać również wymagania rodziców, którzy liczą na zabawki edukacyjne gwarantujące maluchowi najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Czy istnieje jakiś złoty środek między potencjałem edukacyjnym a rozrywkowym w przypadku dziecięcych zabawek? Nie ma jednej formuły, która zagwarantowałaby w stu procentach trafiony zakup. Są jednak zabawki, które prawie zawsze okazują się strzałem w dziesiątkę. Jedną z nich jest kuchnia dla dzieci, z której ucieszą się zarówno maluchy, jak i ich opiekunowie. To praktyczne akcesorium, sprawdzające się w zabawach najmłodszych dzieci – obdarować możesz nim nawet trzylatka. Kuchnie zabawkowe można znaleźć w sklepach internetowych i stacjonarnych; jeśli szukasz modeli drewnianych, warto zajrzeć na stronę Dollo, gdzie oferowane są niemal wyłącznie produkty wykonane właśnie z drewna - dollo.pl


Drewniane kuchenki dla dzieci – w jakim przypadku się sprawdzą?

Kuchnie dla dzieci do zabawy możesz podarować maluchom w wieku od trzech do sześciu-siedmiu lat. Starsze dzieci mogą nie być zainteresowane zabawą z wykorzystaniem tego rodzaju akcesoriów. Dobierając idealny model, warto zwrócić uwagę oczywiście na oznaczenia, pojawiające się obowiązkowo na każdym artykule przeznaczonym do użytku dziecięcego. Oznaczenia wiekowe, atesty i certyfikaty pozwalają zweryfikować, czy podarunek jest w stu procentach dopasowany do potrzeb malucha.

Kuchnia dla dzieci Picollo

Zabawkowa kuchnia dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy doborze?

Ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie, jest zawartość zestawu. Oprócz samej zabawkowej kuchenki powinny pojawić się w nim akcesoria – talerze, naczynia, owoce, warzywa i inne dania wykonane z drewna lub plastiku. Im więcej, tym lepiej! Oczywiście, zestaw można uzupełniać, podarowując maluchowi dodatkowe elementy przy kolejnych okazjach.

Sam materiał również nie jest bez znaczenia. Na rynku można znaleźć dwa rodzaje zabawkowych kuchni dla dzieci – drewniane i plastikowe. Te pierwsze zyskują popularność z uwagi na trwałość, ekologiczność i estetykę wykonania. Drewniana kuchnia do zabawy z pewnością będzie służyć maluchowi dłużej. Może nawet posłuży jego młodszemu rodzeństwu czy kuzynom? W przypadku drewnianych zestawów istotnym aspektem jest również zwiększone bezpieczeństwo. Twarde wykonane z drewna elementy zestawu trudniej złamać czy ukruszyć co w przypadku plastiku nie jest wcale takie trudne. Dzięki wyborowi drewnianego modelu spada więc ryzyko skaleczenia się przez dziecko czy też połknięcia odłamanego elementu.

Świadomi rodzice chętnie wybierają drewno, ponieważ jest ono bardziej przyjaznym dla środowiska materiałem. Jego wybór to przemyślana decyzja konsumencka, a przy tym inwestycja w trwałość i wysoką jakość. Wszystko to czyni drewniane kuchnie dla dzieci do zabawy znakomitym wyborem na prezent gwiazdkowy i nie tylko. To podarunek, który stale można uzupełniać o nowe akcesoria.

Kuchnia dla dzieci dwa w jednym