fot. prk24.pl
W czwartek wieczorem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla północy kraju. Alertem objęto północ woj. zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Na Bałtyku może wystąpić sztorm.

Według tej prognozy IMGW przewiduje się wystąpienie silnego zachodniego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h.

Z kolei wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku przekazał ostrzeżenie o sztormie w strefie brzegowej w części wschodniej Bałtyku. Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek do godz. 24. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru południowo-zachodniego 6 do 7, a w porywach 8 do 9 w skali Beauforta.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Dziś w Kołobrzegu na wysokości osiedla Podczele drzewo runęło na stojący w korku samochód, Nikomu nic się nie stało. Strażacy usunęli powalone konary z dróg między innymi w Wałczu i Drawsku Pomorskim. W regionie strażacy mieli prawie 50 interwencji.

PAP/rz