fot. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Sianów/Facebook
Biblioteka Publiczna ruszyła z akcją „Mobilna książka”. To odpowiedź na potrzeby między innymi starszych czytelników, którzy obawiają się wychodzić z domu lub są na kwarantannie.

„Książkobus” dowiezie książki do wszystkich miejscowości w gminie Sianów.

Jak powiedziała Aleksandra Kowalczyk, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej, jest bardzo duże zainteresowanie wypożyczeniami: - Wystarczy zadzwonić i zamówić lektury. Będziemy je rozwozić naszym służbowym samochodem. Kierowca zostawi je przed drzwiami naszych czytelników.

Jak dodała, książki mogą być „lekarstwem na trudne czasy”: - To antidotum na pandemię i ratowanie radości ducha. Naszych mieszkańców interesuje literatura piękna. Pojawiają się też zapytania o książki specjalistyczne i popularnonaukowe. Za każdym razem staramy się spełnić oczekiwania czytelników i robimy zakupy pod ich propozycje.

W bibliotekach w Polanowie i Koszalinie czytelnicy mogą korzystać z cyfrowych zbiorów.  W Będzinie, Manowie, Rosnowie, Świeszynie, Mielnie i Biesiekierzu można zamówić książki telefonicznie lub przez internet i odebrać w wyznaczonym miejscu przed biblioteką.

ak/rz

Posłuchaj

Aleksandra Kowalczyk