ulica Jana Pawła II w Kołobrzegu (fot. Marek Augustyniak)
„Apelujemy do władz miasta i radnych o zdecydowaną postawę i reakcję w przypadku atakowania św. Jana Pawła II przez jakiekolwiek osoby, grupy, czy środowiska w Kołobrzegu” - napisali na portalu kolobrzegwiary.pl przedstawiciele Stowarzyszenia Przywracania Pamięci „Kołobrzeg 80”, Kołobrzeskiego Klubu „Gazety Polskiej” oraz NSZZ Solidarność Emerytów i Rencistów.

Apel jest reakcją na petycję w sprawie zmiany ulicy św. Jana Pawła II na Walki Młodych, złożoną wcześniej przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. We wtorek odbyła się demonstracja, w której uczestniczyło zaledwie kilka osób.

„Prosimy o dołożenie wszelkich starań w celu powstrzymywania eskalacji napięcia i nieuzasadnionych emocji, o działania, które uciszą wszelką agresję jeszcze w jej zarodku. Wyrażamy nadzieję, że nasze miasto nigdy nie dołączy do tych, którzy podnoszą rękę na św. Jan Pawła II i oczekujemy takiej postawy od reprezentantów naszego miasta, postawy, której nigdy nie będziemy musieli się wstydzić w przyszłości” - piszą dalej autorzy apelu do władz miasta.

mw/rz