fot. prk24.pl
Na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu wykonania kary na 1 rok Sąd Rejonowy w Białogardzie skazał Ewelinę S., naczelniczkę wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej magistratu, w związku ze sprawą 5-latka, który utonął w studzience kanalizacyjnej.

5-letni Szymon z Białogardu utonął 21 czerwca 2017 r. w niezabezpieczonej pokrywą studzience kanalizacyjnej, znajdującej na terenie miejskim, ok. 20 m od placu zabaw, na którym chłopiec bawił się z innymi dziećmi, obserwowany z okna rodzinnego domu przez ojca.

W środę w Sądzie Rejonowym w Białogardzie zapadł wyrok na oskarżoną o niedopełnienie obowiązków i narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia 5-latka naczelniczkę wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej magistratu Ewelinę S.

Sędzia Małgorzata Stachowiak uznała oskarżoną za winną zarzucanych jej czynów. Ewelinę S. skazała na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności, warunkowo zawieszając jej wykonanie na 1 rok próby. O jej przebiegu ma ona informować sąd co 6 miesięcy.

Ewelina S. ma zapłacić na rzecz pokrzywdzonych rodziców zmarłego chłopca 3 tys. zł zadośćuczynienia oraz pokryć koszty i opłaty sądowe. Wyrok nie jest prawomocny.

PAP/rz