fot. pixabay.com
Pozyskane przez samorząd unijne pieniądze są częścią „kępickiej tarczy antykryzysowej”. W ramach projektu „Kierunek - Mój Biznes” przyznano już pierwsze dotacje dla nowych przedsiębiorców.

Finansowe wsparcie dostało 13 osób, które ukończyły 30. rok życia i zdecydowały się na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Każdy z nowych przedsiębiorców otrzyma 23 tys. zł na otwarcie firmy oraz do 2,6 tys. zł przez rok wsparcia pomostowego na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, czyli m.in. składek ZUS, dzierżawy pomieszczeń, usług księgowych itp.

- Projekt „Kierunek - Mój Biznes” jest swoistego rodzaju tarczą antykryzysową dla naszych mieszkańców, którzy zdecydują się założyć własny biznes. Mamy nadzieję, że nowi przedsiębiorcy odnajdą się na rynku i z dużym powodzeniem będą prowadzić swoje przedsiębiorstwa - powiedziała Magdalena Majewska, burmistrz Kępic.

Pierwsze firmy, które powstaną w gminie działać będą m.in. w branżach budowlanej i usługowej. - Będą to także usługi sprzątające, powstanie myjnia parowa, jest też zainteresowanie branżą rękodzielniczą - wymienia Karolina Brzezińska-Ugorek z Urzędu Miejskiego w Kępicach.

Łącznie w ramach projektu powstanie 30 firm.

red./ar