fot. prk24.pl
Paweł Lisowski był gościem Radia Słupsk. Mówił m.in. o przebiegu COVID-19 oraz o przyszłorocznym budżecie powiatu słupskiego.

Paweł Lisowski poinformował, że przyszłorocznym budżecie powiatu na inwestycje zostanie przeznaczonych 50 milionów złotych: - To rekordowa kwota. Pieniądze pozyskamy m.in. z rządowych programów, m.in. z Funduszu Dróg Samorządowych oraz Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

W 2021 roku w powiecie słupskim zaplanowano m.in. budowę międzynarodowej trasy rowerowej R10 oraz przebudowę dróg w gminach Słupsk, Damnica, Główczyce i Potęgowo. Ponadto ma być ukończony remont drogi Łosino-Barcino.

Samorząd zamierza także dostosować DPS-y do wymogów przeciwpożarowych oraz wyremontować Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce i pałacu w Damnicy

Starosta słupski opowiedział również o przebiegu u niego COVID-19: - Przez pierwszy tydzień choroba miała łagodny przebieg. Czułem się tak, jakbym był przeziębiony. Później pojawiły się duszności. Przez cztery dni miałem problemy z oddychaniem. Następnie były bóle mięśni.

Zadeklarował także, że 11 grudnia odda osocze: - To mój obowiązek. Osocze może przecież uratować życie chorym na COVID-19.

red/aw/rz

Posłuchaj

rozmowa z Pawłem Lisowskim