fot. prk24.pl
Otwarto bazę rodzin, które można wesprzeć w ramach Szlachetnej Paczki. Aby zostać darczyńcą, wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi spełnić konkretne potrzeby i marzenia osób potrzebujących.

- W województwie zachodniopomorskim działa już 280 wolontariuszy. Zgłoszono już 250 rodzin, a planujemy pomóc około 500, podobnie jak rok temu - powiedział Jarosław Czerniak z zachodniopomorskiego sztabu Szlachetnej Paczki.

Aby przyłączyć się do akcji Szlachetna Paczka należy odwiedzić stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać osoby lub rodziny, których historie i potrzeby zostały opisane. Darczyńca powinien przekazać wolontariuszom skompletowaną wspólnie ze swoimi bliskimi i znajomymi paczkę. Prezenty trafią do potrzebujących podczas tzw. weekendu cudów 12 i 13 grudnia.

Akcja Szlachetna Paczka jest organizowana od 2001 roku. Podczas poprzedniej edycji włączyło się w nią ponad 620 tys. osób, zaś łączna wartość pomocy materialnej wyniosła ponad 45 mln zł i trafiła do przeszło 14,5 tys. potrzebujących rodzin.

PAP/ms/rz

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza