fot. prk24.pl
Prezes i redaktor naczelny Polskiego Radia Koszalin w porannej rozmowie z Aleksandrą Kupczyk opowiedział m.in. o planach rozwoju rozgłośni, która w tym tygodniu obchodzi swoje 67. urodziny.

- 18 listopada 1953 roku powstała w Koszalinie tak zwana ekspozytura, czyli punkt korespondencyjny, zalążek redakcji. Kolejna ważna dla nas data to 18 listopada 1993 roku. To właśnie tego dnia powstała samodzielna rozgłośnia regionalna w Koszalinie. Przez te 27 lat udało nam się utrzymać radio jako samodzielną jednostkę. Jesteśmy jedyną rozgłośnią działającą w mieście powiatowym. To powód do dumy. Bez grzechu pychy mogę powiedzieć, że od lat jesteśmy postrzegani jako wiarygodne źródło informacji i prestiżowy pracodawca - powiedział Piotr Ostrowski.

Jak podkreślił poranny gość Studia Bałtyk, mimo pandemii Polskie Radio Koszalin stawia na rozwój: - Naszą ogromną rolą jest dostarczenie państwu aktualnych i rzetelnych informacji, co jest szczególnie istotne w czasie pandemii. Wiem, że państwo to sobie bardzo cenią, dlatego jestem wdzięczny za słuchalność, która jest najwyższa od kilku lat. (...) Wciąż się rozwijamy. Mamy nowy newsroom. Niestety nie możemy go z pompą otworzyć, bo czas temu nie sprzyja, ale służy on już dziennikarzom. To ogromne pomieszczenie, w którym działają redakcje informacji i nowych mediów. Na powierzchni około 200 m kw. mamy komfortowe warunki pracy, a technologicznie to nie jest nawet XXI wiek, a pieśń dalekiej przyszłości. Zawsze zresztą zarówno dziennikarsko, jak i technologicznie byliśmy o krok przed innymi rozgłośniami w kraju.

To m.in. dzięki takim inwestycjom Polskie Radio Koszalin postrzegane jest jako świetny pracodawca. - Nie pamiętam takiej fali zapytań i aplikacji o pracę. To po części efekt pandemii, ale przede wszystkim wynik naszych starań, by rozgłośnia była postrzegana jako dobre miejsce do nauki, rozwoju i pracy. Jestem wrogiem śmieciówek i nawet te osoby, które zdobywają u nas pierwsze szlify staram się zatrudniać na umowę o pracę na okres próbny. W ten sposób dajemy ludziom poczucie, że nie muszą wyjeżdżać z Koszalina i że mogą tutaj zapuścić korzenie - nie tylko w radiu, ale też w naszym mieście. Co ciekawe, o pracę u nas starają się nie tylko studenci, ale też 30-latkowie z innych mediów, którzy szukają porządnej, stabilnej pracy w dobrym, solidnym medium, jakim jest Polskie Radio Koszalin - powiedział Piotr Ostrowski.

Prezes Polskiego Radia Koszalin przypomniał też, że nasza rozgłośnia angażuje się w walkę z pandemią: - Mamy pojedyncze przypadki zachorowań wśród naszych pracowników. Połowa z nas przeszła już kwarantannę. Duża część dla bezpieczeństwa pracuje zdalnie. Wiemy więc, że problem jest poważny. Dlatego tak chętnie włączyliśmy się w tę nowatorską akcję pozyskiwania osocza w województwie zachodniopomorskim. 3 grudnia ok. 40 pracowników Polskiego Radia Koszalin odda krew, która zostanie przebadana na obecność przeciwciał. Te osoby, które będą się kwalifikowały oddadzą też osocze. Akcja jest organizowana wspólnie ze Specjalistycznym Szpitalem Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie. Wcześniej - w poprzedniej fali pandemii - wspólnie z Politechniką Koszalińską wyprodukowaliśmy wiele tysięcy przyłbic ochronnych dla medyków z regionu.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ak/kc/ar

Posłuchaj

rozmowa Aleksandry Kupczyk z Piotrem Ostrowskim