fot. klinikasalus.pl
W Szpitalu „Salus” w Słupsku wkrótce zacznie działać pierwszy oddział covidowy. Obecnie trwa rekrutacja personelu medycznego, potrzebni są zarówno lekarze, jak i pielęgniarki. To jednak nie jedyna placówka w regionie, która poszukuje pracowników.

Nowo utworzony oddział będzie mieścił się przy ul. Zielonej.

- Będziemy przyjmować zarówno osoby z podejrzeniem koronawirusa, jak i zakażone - wyjaśnia, Tadeusz Wardziak, dyrektor ds. rozwoju Centrum Zdrowia „Salus”. - Oddział otworzony jest ze względu na obecne potrzeby. Przy czym pozostałe nasze odziały oraz przychodnia działają normalnie. Nie ukrywamy, żeby oddział mógł działać sprawnie, potrzebni są ludzie. Najchętniej zatrudnilibyśmy lekarzy internistów oraz anestezjologów, ale przyjmiemy wszystkich - dodał.

„Salus” to nie jedyna placówka w regionie borykająca się z problemami kadrowymi. Rekrutacja personelu medycznego prowadzonego jest też do powstających dwóch szpitali covidowych w Gdańsku i Sopocie.

- Koronawirus sprawił, że służba zdrowia pracuje na pełnych obrotach. Potrzebujemy jednak dodatkowego personelu. Oprócz dobrych warunków, oferujemy też miejsce w hotelach dla medyków. Pierwsze cztery pokoje przygotowane zostały w Muzeum II Wojny Światowej - poinformował Marcin Tymiński, rzecznik Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Osoby zainteresowane pracą mogą zgłaszać się telefoniczne pod numerem: 58 307 76 99 (od 8 do 16) lub drogą mejlową: ochotnicy.med@gdansk.uw.gov.pl.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im J. Korczaka w Słupsku także ma kłopoty z kadrami. Aby je rozwiązać, m.in. tworzy film reklamowy, który ma zachęcić lekarzy i pielęgniarki z Polski do przyjazdu do Słupska. Atutem ma być, poza atrakcyjną pracą, bliskość morza.

sf/red./zp

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa