fot. prk24.pl
Ponadto dyskutowaliśmy o wsparciu dla seniorów, ulicznych. Poruszyliśmy także kwestie zdrowia, kultury i edukacji.

Gościem magazynu „Na zdrowie” był Damian Zawadzki, członek sztabu medycznego reprezentacji Polski w siatkówce plażowej, fizjoterapeuta specjalizujący się w rehabilitacji kręgosłupa. Mówił m. in. przyczynach przewlekłego bólu i sposobach radzenia sobie z nim.

„Na zdrowie”

W „Słowniku na fali” dr Sebastian Żurowski z Uniwersytetu Mikołajka Kopernika w Toruniu tym razem opowiada o zaskakującej „karierze” słowa „dziaders”.

„Słownik na fali”

W panelu wojskowym gościliśmy żołnierzy 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej Marcina Górkę i Katarzynę Hałaczkiewicz, która służbę wojskową łączy z nauczaniem języka polskiego w Zespole Szkól im I. Łukasiewicza w Policach. Powiedzieliśmy m. in. o niekonwencjonalnej edukacji i jednoczesnym wsparciu seniorów.

panel wojskowy

O tym, jak w Brukseli oceniają sytuację Polski po wyborach w USA oraz warszawskie obchody Narodowego Święta Niepodległości opowiedziała Dominika Cosic, wieloletnia korespondentka w Unii Europejskiej.

rozmowa z Dominiką Cosic

W panelu solidarnościowym - obok kalendarium sprzed 40 lat - Sławoj Kigina, były opozycjonista w czasach PRL-u oraz Edward Stępień, kronikarz Solidarności zabierają głos w sprawie protestów organizowanych przez Ogólnopolski Strajk Kobiet.

panel solidarnościowy

Obecne obostrzenia rządowe wynikające z zagrożenia koronawirusem to dla kołobrzeskiej branży turystyczno-uzdrowiskowej de facto lockdown. O tym, czego hotelarze oczekują od rządzących,mówił prezes Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego Mariusz Ławro.

rozmowa z Mariuszem Ławrą

Nad piętrzącymi się problemami kołobrzeskiej gospodarki, grożącym jej wzrostem bezrobocia pochylili się wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś oraz powiatowy radny Prawa i Sprawiedliwości Henryk Bieńkowski.

panel samorządowy - część pierwsza

O zagrożeniu zdrowotnym kołobrzeżan i zaangażowaniu władz miasta w uliczne protesty dyskutowali przewodniczący Rady Powiatu Kołobrzeskiego Ryszard Szufel (PO), radny miejski Jacek Woźniak (niezrzeszony) oraz przewodniczący klubu radnych PiS Maciej Bejnarowicz.

panel samorządowy - część druga

O pomocy dla DPS-ów w dobie pandemii, wsparciu sióstr Klarysek ze Słupska i całorocznej pomocy potrzebującym, a także o 40-leciu Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu rozmawialiśmy z Ryszardem Czepulonisem z Akcji Katolickiej

rozmowaz z Ryszardem Czepulonisem z Akcji Katolickiej