fot. prk24.pl
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku poszerza ofertę związaną z wypożyczalnią sprzętu rehabilitacyjnego. Urzędnicy zachęcają także seniorów powyżej 70. roku życia do korzystania ze specjalnej infolinii.

- Wypożyczalnia działała wcześniej w zdecydowanie mniejszym zakresie. Teraz nawiązaliśmy współpracę ze stowarzyszeniem „Horyzont”, które zajmie się wydawaniem i przyjmowaniem sprzętu - powiedziała zastępca dyrektora słupskiego MOPR-u Katarzyna Filipiak.

Każdy, kto chciałaby wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny, powinien zgłosić się do stowarzyszenia „Horyzont” lub dzwonić pod numer telefonu 577 774 500, który czynny jest od poniedziałku do piątku od 8.00 do 14.00.

Jak podkreśla Katarzyna Filipiak, sprzęt jest przekazywany nieodpłatnie, ale uprzednio analizie podlega sytuacja rodzinna i bytowa osoby, do której dane urządzenia mają trafić: - Z każdym zainteresowanym skontaktuje się pracownik socjalny, aby ocenić, czy sprzęt rzeczywiście trafia do potrzebującego.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zachęca także seniorów powyżej 70. roku życia, którzy ze względu na pandemię, zdecydowali się pozostać w domu do korzystania ze specjalnej ogólnopolskiej infolinii pomocowej. - Można zadzwonić pod numer 22 505 11 11 albo ten nasz telefon MOPR-owski 797 974 331 - powiedziała prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewodzka. - Seniorzy mogą poprosić o zrobienie zakupów czy wyprowadzenie psa - dodała.

Wszyscy, którzy nie mogą liczyć na pomoc rodziny lub sąsiadów, mogą ponadto uzyskać pomoc u pracowników MOPR-u. Każda osoba skierowana przez ośrodek do miejsca zamieszkania seniora w celu udzielenia wsparcia będzie posiadała identyfikator lub legitymację.

red./rz