fot. prk24.pl
Gościem Anny Popławskiej w porannym Studiu Bałtyk był poseł Prawa i Sprawiedliwości z Piły Marcin Porzucek. Członek sejmowej Komisji Finansów Publicznych zapewnił, że rząd nadal będzie wspierał przedsiębiorców z branż dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa.

- Chciałbym, żeby do narodowej kwarantanny nie doszło. Jeżeli jednak sytuacja medyczna stanie się bardzo trudna, to będziemy musieli ją wprowadzić. Wiosną udało nam się wyjść z kwarantanny obronną ręką, zarówno pod względem medycznym, jak i gospodarczym. Jak oceniła to między innymi Komisja Europejska, Polska na tle innych państw Europy poradziła sobie bardzo dobrze m.in. z obroną miejsc pracy. (...) Teraz również potrzebujące tego branże nie zostaną bez pomocy. Budżet państwa jest w stanie pomóc przedsiębiorcom - powiedział Marcin Porzucek.­

Parlamentarzysta zaapelował kolejny raz o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń: - Staramy się wybierać rozwiązania jak najmniej dolegliwe dla wszystkich. Samodyscyplina społeczna jest jednak ważna. Musimy ograniczać spotkania z dalszą rodziną, znajomymi. Pamiętajmy też o noszeniu maseczki, zachowywaniu dystansu oraz myciu i dezynfekcji rąk.

W rozmowie poruszony został też temat zbliżającego się Święta Niepodległości. Poseł PiS mówił o jedności: - Różnimy się, ale takiego dnia jak 11 listopada powinnyśmy być razem. Pamiętajmy, że to święto upamiętnia moment, kiedy osoby o bardzo różnych poglądach porozumiały się i doszły do tego momentu, że Polska stała się krajem niepodległym.

Marcin Porzucek został zapytany także m.in. o szpitale covidowe, które powstają w różnych częściach kraju.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/zp

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Marcinem Porzuciem