fot. prk24.pl
Poza tym, jak co tydzień, nie zabrakło wielu tematów dotyczących zdrowia, sportu, kultury języka i spraw społecznych.

W audycji „Na zdrowie” lekarz onkolog Beata Kordela opowiedziała o diagnostyce w chorobach nowotworowych.

„Na zdrowie”

„Radiowy Dobry Słownik” zmienia nazwę na bardziej morską - „Słownik na Fali”. Będzie między innymi o dowcipnej wulgaryzacji języka na ulicach i jak zawsze próby prognozy, w którą stronę podąża polszczyzna.

„Słownik na Fali”

W panelu sportowym gościliśmy jedyną w województwie zachodniopomorskim sędzię piłkarską pracującą na poziomie ekstraklasy kobiet 22-letnią Joannę Pondo.

panel sportowy

Karolina Szarłata-Woźniak, radna miejska i katechetka wspominała zmarłego kilka dni temu ks. prof. Edwarda Sienkiewicza.

Karolina Szarłata-Woźniak wspomina ks. prof. Edwardza Sienkiewicza

Z Wojciechem Ziębą, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka rozmawialiśmy o prezydenckiej propozycji zażegnania sporu wokół orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

rozmowa z Wojciechem Ziębą

Wracamy celebrowania 40. rocznicy powstania Solidarności. Tym razem gościliśmy prawnika Edwarda Stępnia, autora książki „Kołobrzeg-Twierdza Solidarności”.

panel solidarnościowy

W panelu powiatowym gościliśmy wicestarostę kołobrzeskiego Jacka Kusia, członka zarządu powiatu kołobrzeskiego Mirosława Tessikowskiego oraz radnego powiatowego Henryka Bieńkowskiego. Główny temat rozmowy to protesty uliczne w dobie pandemii.

panel powiatowy

Rozmawialiśmy także z radnym miejskim Prawa i Sprawiedliwości, dyrektorem Sanatorium MSWiA Maciejem Bejnarowiczem oraz z radnym klubu Kołobrzescy Razem Bogdanem Błaszczykiem o lockdownie w Kołobrzegu.

panel miejski