fo. Jacek Żukowski
Pandemiczne realia nie pozwoliły wolontariuszom na tradycyjną już zbiórkę na cmentarzach. Pieniądze można jednak wpłacać bezpośrednio na konto słupskiej placówki.

Wprawdzie rozporządzenie o zamknięciu cmentarzy ogłoszono 30 października, ale zbiórka na rzecz słupskiego hospicjum została odwołana już we wrześniu, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zakażenia się koronawirusem. - Jesteśmy częścią służby zdrowia i zdajemy sobie sprawę z tego, jak groźne jest spotykanie się w tak dużych skupiskach - powiedziała Teresa Jerzyk, dyrektor Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku.

Placówkę można wesprzeć finansowo wpłacając pieniądze na jedno z trzech kont. - Numery są na naszej stronie internetowej. Niezależnie od tego, na które konto złoży się datek elektroniczny, to pieniądze będą przeznaczone na ten sam cel. Z całego serca dziękuję za już przekazane środki i dobre słowo. Państwa pamięć jest dla nas ważna, jeszcze raz dziękujemy - powiedziała Teresa Jerzyk, dyrektor Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Piotra Głowackiego, w której można dowiedzieć się m.in., jak słupskie hospicjum wykorzystuje pieniądze ze zbiórek.

pg/mw/od

Posłuchaj

Teresa Jerzyk, dyrektor Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku