fot. prk24.pl
Słupska Izba Przemysłowo Handlowa zaprasza na bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców, które ze względu na sytuację epidemiologiczną odbywają się formie webinarów. Kurs zorganizowano w ramach programu Aktywna Akademia, mającego na celu rozwój lokalnych firm.

Webinary mają poszerzyć kompetencje początkujących przedsiębiorców i pomóc im na niełatwym rynku biznesowym.


- Przygotowaliśmy sześć wykładów o zróżnicowanej tematyce - wyjaśnia Robert Firkowski, członek Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz koordynator części programu Aktywna Akademia. - Co istotne, w szkoleniach nie skupiamy się na wiedzy ogólnodostępnej, jak na przykład prowadzenie księgowości, a stawiamy na rozwój tak zwanych umiejętności miękkich. Młodzi biznesmeni będą mogli poszerzyć swoją wiedzę, co wpłynie na rozwój przyszłych firm - dodał.

Każdy wirtualny wykład porusza inną kwestię życia biznesowego. - Staraliśmy się przygotować tematy, które najbardziej zainteresują naszych uczestników. Pierwsze szkolenie porusza problem różnic w mentalnościach etatowca i przedsiębiorcy. W drugim zastanawiamy się, dlaczego tak dużo osób zakładających firmę ponosi porażkę. Bardzo ciekawy jest trzeci webinar, który nazwaliśmy dość przewrotnie „Ok Bommer”. Tu opowiadamy o sposobach na dotarciu do klientów z różnych grup wiekowych - wymienia Robert Firkowski.

Wśród szkoleń są też te poświęcone zagadnieniu storytellingu i marki osobistej oraz tworzenia początkowego biznesplanu.

- Na koniec stawiamy sobie pytanie, gdzie są moje pieniądze i jak nie trudno się domyślić będzie on poświęcony budżetowi firmowemu - dodaje nasz rozmówca. - Zapraszam do udziału w naszym bezpłatnym szkoleniu. Rejestracji można dokonać na stronie internetowej Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z cyklu “Loża biznesu”, w której Robert Firkowski był gościem Piotra Głowackiego. Kolejne audycje w każdy wtorek o godzinie 11.10 na antenie Radia Słupsk.

pg/mw

Posłuchaj

rozmowa Piotra Głowackiego z Robertem Firkowskim