fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
W związku przebudową w przyszłym tygodniu zamknięto odcinek ulicy Tadeusza Kościuszki - od skrzyżowania z al. Monte Cassino i ul. Pileckiego do skrzyżowania z ulicami Piłsudskiego i Waryńskiego. Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień także na ulicy Holenderskiej.

W pierwszej kolejności, po usunięciu starego asfaltu z ulicy Kościuszki, planowana jest budowa kanalizacji deszczowej oraz wodociągu. Ponieważ elementy tych instalacji są też pod rondem al. Monte Cassino-Kościuszki-Pileckiego, organizacja ruchu na rondzie zostanie również zmieniona. Wprowadzona zostanie droga z pierwszeństwem na odcinku Pileckiego - al. Monte Cassino. Podporządkowany zostanie jednokierunkowy wlot ulicy Kościuszki (za amfiteatrem).

W następnej kolejności zostanie wprowadzone zwężenie do ok. czterech metrów, a do czasu wykonania podłączenia nowego wodociągu do istniejącej sieci - sterowany ręcznie ruch wahadłowy. Po wykonaniu tych prac zamknięty będzie jedynie prosty odcinek ul. Kościuszki (bez utrudnień na rondzie) - w pierwszej kolejności do drogi wewnętrznej wjazdu do garaży, w drugiej - do skrzyżowania z ulicami Piłsudskiego i Waryńskiego, umożliwiający wjazd i wyjazd do stacji benzynowej. Utrudnienia potrwają do wiosny przyszłego roku.

Przypomnijmy, że koszt tej inwestycji to ponad cztery miliony złotych, z czego ponad dwa miliony są dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych. Wybudowane zostaną nowe chodniki, oświetlenie, nowa nawierzchnia ulicy oraz rondo, które poprawi bezpieczeństwo na dotychczasowym skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego/Kościuszki/Waryńskiego. Roboty obejmować będą też m.in. rozdział kanalizacji na sanitarną i deszczową.

Od poniedziałku utrudnienia także na ul. Holenderskiej. Związane są z budową marketów - „Biedronki” i „Czerwonej Torebki”, które powstaną pomiędzy ulicami Władysława IV, Holenderską i Brytyjską. Zamknięto odcinek ul. Holenderskiej między ul. Władysława IV a Brytyjską. Wjazd na os. Unii Europejskiej odbywa się z ul. Władysława IV w ul. Francuską, następnie objazd kieruje ruch na ul. Holenderską, by wyjechać jednokierunkową ul. Włoską. Utrudnienia są przewidziane na około miesiąc.

red./ar