Wspólnie z gośćmi zastanawialiśmy się nad prawnymi, społecznymi, moralnymi i psychologicznymi jego następstwami.

Studio Kołobrzeg rozpoczęliśmy od powtórki audycji „Na Zdrowie”, czyli rozmowy z lekarzem okulistą Małgorzatą Tomczuk-Michalską z kołobrzeskiego szpitala na temat leczenia zaćmy. Postęp technologiczny sprawił, że dziś zmętniałą soczewkę usuwa się chirurgicznie i wstawia implant, dzięki któremu pacjent może wrócić do zdrowia z dnia na dzień o ile nie ma chorób współistniejących.

rozmowa z Małgorzatą Tomczuk-Michalską

Zapraszamy do wysłuchania siódmego odcinka rozważań nad poprawną polszczyzną w Radiowym Dobrym Słowniku. Gościem jest dr Sebastian Żurowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

rozmowa z Sebastianem Żurowskim

W panelu literackim gościliśmy Leszka Sosnowskiego, prezesa wydawnictwa Biały Kruk. Rozmawialiśmy o książkach, które definiowały ekspansję liberalizmu i przewidywały „wojnę kulturową”, którą obecnie obserwujemy w naszym kraju.

rozmowa z Leszkiem Sosnowskim

W reakcji na bieżące wydarzenia w kraju o rozmowę poprosiliśmy Wojciecha Ziębę, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życie Człowieka, który mówił o aktualnej sytuacji w Polsce i staraniach Stowarzyszenia w realizacji programów pomocowych.

rozmowa z Wojciechem Ziębą

Radni kołobrzeskiej rady miasta Dariusz Zawadzki (niezrzeszony) oraz Bartosz Bieńkowski (Prawo i Sprawiedliwość) skomentowali przebieg protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

rozmowa z Dariuszem Zawadzkim i Bartoszem Bieńkowskim

Z zachodniopomorskim wicekuratorem oświaty Bogusławem Ogorzałkiem rozmawialiśmy o zdalnym nauczaniu oraz o realizacji w szkołach przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie, zawierającego elementy wiedzy o życiu seksualnym człowieka.

rozmowa z Bogusławem Ogorzałkiem

Czy orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji mogło być inne? O dylematach prawnych i społecznych rozmawialiśmy z prawnikiem Sylwestrem Pietrzyckim.

rozmowa z Sylwestrem Pietrzyckim

Czym kierują się Polacy, którzy mimo ogromnego zagrożenia epidemicznego wychodzą na ulicę i protestują? Co dla nich jest ważne, jakimi kierują się wartościami, z czym zgodzić się nie chcą, a z czym nie mogą? Dlaczego gro protestujących to młodzież szkolna? O to zapytaliśmy psychologa Martę Ustianowską.

rozmowa z Martą Ustianowską

Całość przygotowali i poprowadzili Jarosław Banaś i Mariusz Wolański.

jb/mw/ar