fot. Mariusz Wolański
W Koszalinie odbył się dziś protest samochodowy. W Kołobrzegu prawie tysiąc osób wzięło udział w manifestacji. w Szczecinku natomiast młodzi ludzie protestowali przed komendą policji.

W Koszalinie dwie godziny trwał protest samochodowy. Po ulicach miasta jeździło prawie trzysta aut.

W Kołobrzegu demonstracja rozpoczęła się przy ratuszu. Następnie tłum przeszedł ulicami miasta. Protestujący skandowali także hasła antyrządowe.

Policja poinformowała, że podczas manifestacji nie było żadnych aktów wandalizmu i nie były konieczne interwencje funkcjonariuszy.

fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański

W Szczecinku młodzi ludzie przez kilkadziesiąt minut protestowali przed komendą policji.

Funkcjonariusze wcześniej zatrzymali jednego z manifestujących. Nastolatek został przewieziony na komendę po tym, jak podczas protestu w centrum miasta nie dostosował się do poleceń policjanta - podczas próby wylegitymowania doszło do szarpaniny.

Po 30 minutach chłopak został odebrany przez rodziców, a uczestnicy zgromadzenia rozeszli się. Nie doszło do żadnych incydentów.

fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz

Manifestacje to odpowiedź na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Trybunał orzekł w ubiegłym tygodniu, że przepis zezwalający na aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

red./mw/ms/rz