fot. Sebastian Ferens
W tym roku dużo osób przychodzi wcześniej na cmentarz zrobić porządki, aby nie musieć pojawiać się 1 listopada. Szczególnie seniorzy, którzy chcą czuć się bezpiecznie z uwagi na koronawirusa, prace planują tak, aby uniknąć tłumów.

Zapytani przez Sebastiana Ferensa mieszkańcy wyjaśnili, że starają się unikać kontaktów z innymi osobami i nie wybierają się w weekend na cmentarz: - W niedzielę nie będę szła na cmentarz w związku z koronawirusem, dlatego już teraz robię porządki - powiedziała nam jedna ze słupszczanek.

Tegoroczne Święto Wszystkich Świętych obchodzimy w czasie pandemii. Epidemiolodzy apelują, by wizyty na cmentarzach odłożyć na inne dni. Jeżeli jednak zdecydujemy się na odwiedzenie grobów bliskich, pamiętajmy o założeniu maseczki i trzymaniu dystansu społecznego (min. 1,5 metra). Dojeżdżając autobusem też musimy pamiętać o obostrzeniach. W wielu przypadkach pojazdy  1 listopada nie będą się zatrzymywały na przystankach pośrednich, wejście do nich będzie możliwe tylko jednymi drzwiami, a limit pasażerów w autobusie wynosi 30 proc. liczby wszystkich miejsc.

Zapraszamy do wysłuchania relacji naszego dziennikarza.

sf/od/ar

Posłuchaj

Materiał Sebastiana Ferensa