fot. Jarosław Ryfun
Przyjrzeliśmy się aktywności strażaków, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i członków jednego ze stowarzyszeń.

Nie liczą, ile płynu do dezynfekcji zużyli od wiosny tego roku. Ale wiedzą, że ich praca rozszerza się na kolejne powiaty i województwa. Członkowie Stowarzyszenia Zawsze Czujni „Semper Vigilant” - zgodnie ze swoją nazwą - czuwają w walce z koronawirusem jako bohaterowie 3., 4., a może i 5. planu...

materiał Mateusza Sienkiewicza

Strażacy to jedna z grup zawodowych, którą darzymy największym szacunkiem i zaufaniem społecznym. Obecnie nie tylko biorą udział w akcjach ratowniczych czy gaśniczych, ale też walczą z pandemią koronawirusa. Czy można ich określić mianem "cichych bohaterów"? Na to pytanie odpowiedział kpt. dr Tomasz Kubiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

materiał Tomasza Trana

Budują mobile punkty poboru wymazów, pobierają wymazy w szpitalach, prowadzą tzw. triaż, czyli dezynfekują ręce i mierzą temperaturę oraz wspierają weteranów - to tylko niektóre zadania, które wykonują Wojska Obrony Terytorialnej. O szczegółach mówi Marcin Górka, rzecznik 14. Zachodniopomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

materiał Anny Winnickiej

kk/ms/aw/tt/ar