fot. pixabay.com
Jakie miasta włączyły się do akcji? Jakie są jej efekty? Dlaczego ten program powinien być utrzymany i poszerzony? Na m.in. te pytania poszukiwaliśmy odpowiedzi we wtorkowych „Wieczornych spotkaniach”.

Centra Zdrowia Psychicznego są niezbędne, ten pilotaż musi być nie tylko utrzymany, ale i poszerzony - uważa psychoterapeuta Jerzy Kłoskowski, prezes Zarządu Fundacji eFkropka, która powstała z inicjatywy osób zawodowo zajmujących się leczeniem i pracą terapeutyczną na rzecz ludzi z doświadczeniem choroby psychicznej.

materiał Katarzyny Kużel

Do akcji „Centrum Zdrowia Psychicznego w każdym powiecie” włączył się także Koszalin, który od prawie dwóch lat jest objęty pilotażowym programem Ministerstwa Zdrowia. Izabela Ciuńczyk, dyrektor Centrum Zdrowia Psychicznego Medison w Koszalinie zapewnia, że efekty pilotażu są bardzo dobre i zachęca do podpisania petycji w sprawie jego przedłużenia i rozszerzenia.

materiał Joanny Lejtan

Pilotażowy program w zakresie ochrony zdrowia psychicznego daje możliwość wsparcia ze strony asystenta zdrowienia. Jednym z nich jest Jakub Wacławek.

materiał Grażyny Preder