fot. prk24.pl
Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koszalinie u 555 mieszkańców stwierdzono COVID-19; hospitalizowanych jest 18 osób, a 242 są na kwarantannie - poinformował Grzegorz Śliżewski, główny specjalista w wydziale komunikacji Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

Jak podkreślił, te liczby mają przełożenie na kilka ognisk choroby w mieście: - Największym z nich jest firma Espersen, gdzie u 193 osób stwierdzono COVID-19, z których jedna - to nie jest pracownik - została hospitalizowana w Szczecinie, a kolejnych 118 osób poddanych jest kwarantannie.

Dodał, że w Miejskiej Energetyce Cieplnej zarażonych jest siedem osób: -Wszyscy to pracownicy. Dwóch pracowników jest w koszalińskim szpitalu. Cztery osoby, to nie są pracownicy, są na kwarantannie.

Poinformował, że w Straży Granicznej zakażonych jest 76 osób, 4 są w kwarantannie, w firmie Espan zakażone są 53 osoby, a 89 jest w kwarantannie.

W Miejskich Wodociągach i Kanalizacji na COVID-19 zachorowało 6 pracowników. 24 osoby są w kwarantannie.

- Na Oddziale Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego zakażony jest jeden lekarz, 4 pielęgniarki i 1 sanitariuszka oraz 2 osoby z zewnątrz. 18 osób z zewnątrz znajduje się w kwarantannie - powiedział Grzegorz Śliżewski.

Poinformował, że w Zakładzie Gazowniczym Oddział Koszalin zakażone są 3 osoby, a 12 jest na kwarantannie. Dodał, że w żłobku „Maluch” zarażonych jest 10 pracowników.

red./rz