fot. Jarosław Ryfun
Przebudowa ul. marszałka Józefa Piłsudskiego w Koszalinie, połączenie ulicy Nadmorskiej z ulicą Marynarską w Darłowie, budowa ul. Jeziornej w Sianowie oraz przebudowa drogi powiatowej na odcinku Mścice-Dobiesławiec to kolejne inwestycje dofinansowane z rządowych środków. Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz podpisał umowy na przekazanie samorządom dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Dzięki rządowemu programowi FDS samorządy mogą realizować inwestycje poprawiające bezpieczeństwo drogowe społeczności lokalnej. W ciągu ostatnich pięciu lat rząd PiS przekazał prawie 0,5 mld zł do województwa zachodniopomorskiego. Wiele samorządów otrzymało dofinansowanie nawet do 80 proc. - powiedział Marek Subocz.

Dofinansowanie do inwestycji w łącznej wysokości 10,6 mln zł otrzymają:

  • Koszalin na przebudowę ul. marszałka Józefa Piłsudskiego w Koszalinie, na odcinku od ul. Rotmistrza W. Pileckiego do ul. R. Traugutta. Wartość zadania to 12,5 mln zł, a dofinansowanie z FDS - 6,2 mln zł.
  • powiat koszaliński na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Mścice-Dobiesławiec. Dotacja z FDS wynosi 3,3 mln zł, a wartość inwestycji to 6,6 mln zł.
  • Darłowo na budowę nowej drogi gminnej, połączenie ulicy Nadmorskiej z ulicą Marynarską w Darłowie. Wartość inwestycji to 651 tys. zł, a dofinansowanie z FDS to 325 tys. zł.
  • gmina Sianów na budowę ul. Jeziornej wraz z odwodnieniem w m. Osieki. Dofinansowanie z FDS w wysokości 745 tys. zł stanowi 60 procent wartości inwestycji.
red./ar